Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

• Sündmus sündmus on möödas

Kuigatsi raamatukogus näitus romaani “Tõde ja õigus” tegelaste iseloomuomadustest.

24. okt. 2023 - 8. nov. 2023

Tõde ja õigus

Kuigatsi raamatukogus näitus romaani “Tõde ja õigus” tegelaste iseloomuomadustest. Sel kevadel lõpetas Krista Tomson Tartu Ülikooli semiootika ja kultuuriteooria eriala magistriprojektiga „Romaani „Tõde ja õigus” tegelaste lugejakeskne analüüs”, mille eesmärgiks oli välja selgitada, kuidas romaani lugejad tunnetavad iseenda ning romaani tegelaste isiksusi ning kas nad tunnevad ka tegelastega sidet.  Näitus kutsub inimesi mõtisklema iseenda ning romaani “Tõde ja õigus” tegelaste iseloomuomaduste peale. Selle keskmes on iseloomuomaduste postrid, mis annavad ülevaate Suure Viisiku faktoritest ning seal olevatelt skaaladelt saab näha, kus asuvad raamatu tegelased ja valimi keskmine lugeja. Näituse külastaja saab mõelda, kuhu ta iseenda asetaks ning kõikide viie iseloomuomaduse plakati juurest läbi käies analüüsida, mis tegelase moodi ta kõige enam on.

Detailid

Algus: